– Corn – $3.00 – Olive oil – $0.12 – Salt – $0.01 – Salted butter – $0.18
PER SERVING COST: $0.83
RECIPE COST: $3.35
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.