– Sourdough bread – $0.56 – Mild cheddar cheese – $0.64 – Monterey Jack Cheese – $1.11 – Unsalted butter – $0.42
PER SERVING COST: $1.36
RECIPE COST: $2.73
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.