– Raisins – $1.18 – Water – $0.00 – All-Bran – $0.59 – Cake flour – $0.51 – Whole wheat flour – $0.35 – Baking soda – $0.02
PER SERVING COST: $0.65
RECIPE COST: $7.85
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.
Whisk together eggs in a medium bowl for about 30 seconds. Then whisk in the sugar, molasses, and vanilla until the mixture is combined.