– Unsalted butter – $0.81 – Salt – $0.01 – Mini marshmallows – $2.20 – Vanilla extract – $0.31 – Rice Krispies cereal – $1.08 – Rice Chex cereal – $0.81 – Christmas M&Ms – $1.92 – Holiday sprinkles – $0.34
PER SERVING COST: $0.50
RECIPE COST: $7.48
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.