– Applesauce – $0.36 – Ground cinnamon – $2.40 – White puff paint – $5.80
PER SERVING COST: $0.48
RECIPE COST: $8.56
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.
First, preheat the oven to 200 degrees F. Next, combine the apple sauce and cinnamon in a small bowl and mix until a dough forms.