– Dried bread – $1.87 – Unsalted butter – $1.12 – Yellow onion – $0.45 – Celery – $1.00
PER SERVING COST: $0.79
RECIPE COST: $7.97
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The recipe cost is calculated by the amounts needed for the recipe.