– Rice noodles – $2.16 – Carrots – $0.28 – Red cabbage – $0.40 – Yellow bell pepper – $1.38 – Shallots – $0.14
PER SERVING COST: $0.80
RECIPE COST: $6.47
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.