– Raspberry gelatin – $1.04 – Whole cranberry sauce – $0.94 – Lemon juice – $0.08 – Granulated sugar – $0.12 – All-purpose flour – $0.06 – Egg – $0.10 – Orange juice – $0.38 – Unsalted butter – $0.20 – Heavy whipping cream – $1.17 – Chopped pecans – $1.42
PER SERVING COST: $0.45
RECIPE COST: $5.51
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.