– Unsalted butter – $0.80 – All-purpose flour – $0.12 – Raisins – $2.36 – Celery – $0.09
PER SERVING COST: $0.72
RECIPE COST: $2.16
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.