– Chicken broth: $2.21 – Mahatma Basmati Rice: $1.86 – Yellow onion: $1.04 – Pecans: $2.43
PER SERVING COST: $1.36
RECIPE COST: $10.88
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The recipe cost is calculated by the amounts needed for the recipe.