– Carrots – $0.84 – Olive oil – $0.44 – Pine nuts – $2.30 – Lemon juice – $0.08 – Grainy mustard – $0.03
PER SERVING COST: $0.99
RECIPE COST: $3.96
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.