– Ham – $4.68 – Bell pepper – $1.38 – Garlic – $0.15 – Yellow onion – $0.62 – Ginger – $0.02 – Eggs – $0.20 – White rice – $1.56
PER SERVING COST: $2.48
RECIPE COST: $10.33
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.