– All-purpose flour – $0.16 – Ground cinnamon – $0.09 – Canned pumpkin – $1.71 – Ground nutmeg – $0.05
PER SERVING COST: $0.71
RECIPE COST: $8.60
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The recipe cost is calculated by the amounts needed for the recipe.