– Cake flour – $1.25 – Baking powder – $0.06 – Nutmeg – $0.29 – Unsalted butter – $0.84 – Granulated sugar – $0.08
PER SERVING COST: $0.61
RECIPE COST: $7.37
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.