– All-purpose flour – $0.34 – Unsweetened cocoa – $1.14 – Vanilla extract – $0.93 – Unsalted butter – $1.62
PER SERVING COST: $0.43
RECIPE COST: $6.08
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.