– Ground cloves – $0.14 – Ground nutmeg – $0.32 – Raisins – $2.36 – All-purpose flour – $0.57
PER SERVING COST: $2.01
RECIPE COST: $24.12
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.