– Ground beef – $1.55 – Pasta sauce – $1.77 – Pasta shells – $2.18 – Saltines – $0.10 – Cottage cheese – $2.28
PER SERVING COST: $2.22
RECIPE COST: $13.32
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.