– Ground beef: $9.58 – Burger buns: $1.16 – Lettuce: $0.42 – Tomato: $0.26 – Pickle chips: $0.67 – White onion: $0.52
PER SERVING COST: $3.30
RECIPE COST: $13.19
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.