– Unsalted Butter – $1.00 – Blueberries – $1.88 – Whole Milk – $0.06 – All-purpose Flour – $0.38 – Granulated sugar – $0.12
PER SERVING COST: $0.58
RECIPE COST: $4.68
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.