– Strawberries – $7.26 – Granulated sugar – $0.12 – All-purpose flour – $0.18 – Baking powder – $0.11 – Granulated sugar – $0.10
PER SERVING COST: $1.84
RECIPE COST: $11.06
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.