– All-purpose flour – $0.18 – Salt – $0.01 – Unsalted butter – $0.77 – Egg yolk – $0.19 – Water – $0.00 – Milk – $0.30
PER SERVING COST: $1.65
RECIPE COST: $6.63
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.