– Whole milk – $0.12 – Granulated sugar – $0.18 – Heavy cream – $1.94 – Salt – $0.10 – Vanilla bean – $5.50
PER SERVING COST: $1.41
RECIPE COST: $8.45
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.