– Cream cheese – $2.98 – Powdered sugar – $0.09 – Vanilla extract – $0.68 – Pumpkin pie spice – $0.15 – Whipping cream – $2.80
PER SERVING COST: $0.83
RECIPE COST: $6.70
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.