– Cake flour – $2.06 – Whole milk – $0.05 – Large egg whites – $1.29 – Almond extract – $0.12 – Vanilla extract – $0.34
PER SERVING COST: $0.94
RECIPE COST: $8.41
NOTE: The recipe prices are calculated by using grocery store websites. The actual cost of the recipe will vary depending on what ingredients you already have.